Home > SEPA inkaso > Ako si zriadim inkaso?

Ako si zriadim inkaso?

SEPA inkaso slúži na bezhotovostnú úhradu pravidelných platieb z vášho bežného účtu. Vaše splátky sú uhrádzané automaticky a načas bez potreby zadávať platobné príkazy v banke. Inkaso je bezpečný a jednoduchý spôsob úhrady šetriaci váš čas.

Ako si zriadiť inkaso?

  1. Vyplňte online formulár v Zákazníckej zóne.
  2. Pošleme vám Mandát na inkaso v SEPA na podpis.
  3. Mandát na inkaso podpíšte a pošlite nám späť na adresu.
  4. V pobočke vašej banky alebo cez internet banking je ešte potrebné zriadiť súhlas s inkasom, a tým dáte banke súhlas, že má akceptovať požiadavku ZSE Energia na inkasovanie platby v deň splatnosti vašej faktúry.

V prípade, že nechcete vypĺňať formulár online, môžete stiahnuť Mandát na inkaso v SEPA vo formáte PDF. Následne ho, prosím, vyplňte, podpíšte a pošlite na adresu vášho dodávateľa: ZSE Energia, Čulenova 6, 816 47 Bratislava; ZSE Energia, P. O. Box 325, 810 00 Bratislava 1. 

Dôležitá informácia

Od 1.2.2014 banky nebudú opakovať inkaso pri nedostatku prostriedkov na účte odberateľa v deň splatnosti faktúry. To znamená, že ak zákazník v deň splatnosti nebude mať na účte dostatok prostriedkov, jeho inkaso bude neúspešné. Platbu bude potrebné vykonať prevodom alebo vkladom na účet ZSE Energia.